Nattåg Brașov - Budapest
Intercity 406 Corona (IC 406)

Nattåg med IC 406 från Brașov till Budapest. Var man köper biljetter. Information om tidtabeller, sitt-, ligg- och sovvagnar.

Köp din biljett på tågstationen. OBS: i vissa länder måste du betala en extra avgift vid köp på biljettkontoret. Biljetten kan köpas på en station i avreselandet, ibland även från andra länder.

Classic night train from Brasov to Budapest. Sleeping car runs only May 19 to September 29, 2018.
Schedule
Station Ankommande Avgående
RO Brașov (Gara Centrală) 19:00
RO Sfântu Gheorghe   19:29 19:30
RO Miercurea Ciuc   20:26 20:28
RO Gheorgheni   21:22 21:23
RO Deda   22:55 22:59
RO Sărățel   23:53 23:55
RO Beclean   00:21 00:23
RO Dej   00:58 01:02
RO Cluj-Napoca (Cluj-Napoca) 02:14 02:26
RO Oradea   04:57 05:03
RO Episcopia Bihor   05:11 05:33
HU Biharkeresztes   04:48 05:28
HU Püspökladány   06:27 06:55
HU Szolnok   07:52 07:57
HU Budapest (Keleti) 09:20

Du behöver inte byta tåg. Tiderna är endast för information.

Avgångar tillgängliga på följande veckodagar (1=måndag / 7=söndag)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Res denna sträcka i omvänd riktning:

IC 407 / Budapest-Brașov
Icon
Kategori
Sittplats | 2:a klass Buy
Sittplats | 1:a klass Buy
Liggvagn 6 | 6-bäddskupé | 2:a klass Buy
Liggvagn 4 | 4-bäddskupé | 2:a klass Buy
Sovvagn 3 | 3-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 2 | 2-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 1 | 1-bäddskupé | privat tvättställ | 1:a klass Buy
OBS: se våra bokningslänkar för biljettpriser. Priserna kan variera beroende på resväg, inköpsdatum och klass.

Kategori: Endast tillgängliga kategorier är listade.

Följande tåg skulle kunna vara ett alternativ för denna resa:

EN 346 / Bukarest-WienEN 472 / Bukarest-Budapest

Eurail: om du hellre vill resa denna väg med Eurail i stället för tågbiljett, ta en titt här för reservationskostnader och övrig information.

HELP

Har du övriga frågor eller behöver du hjälp? Fråga i så fall på vårt forum, där du alltid får trevliga och praktiska svar.

Behöver du ett billigt boende? Vi rekommenderar webbplatsen booking.com

IN
OUT

om railcc: Vi är ivriga resenärer som erbjuder pålitliga och välgrundade tips för din tågresa.

rail.cc är partner och vän med
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Cookies: we use cookies for the functionality of rail.cc and statistics - and take care of your personal privacy! There are other companies (Google, Yandex) which tools we have to use, which also place cookies. By the use of rail.cc you agree to the use of cookies in accordance with our privacy policy. For further information about the use and management of our cookies, we ask you to accept our cookies policy. If you can not accept, you have to leave rail.cc.

top