Nattåg Kiev - Budapest

Nattåg med IC 81/33 från Kiev till Budapest. Var man köper biljetter. Information om tidtabeller, sitt-, ligg- och sovvagnar.

Denna sträcka är inte tillgänglig längre. Datum för återöppnande är okänt.

Nedlagt sedan 2017

Köp din biljett på tågstationen. OBS: i vissa länder måste du betala en extra avgift vid köp på biljettkontoret. Biljetten kan köpas på en station i avreselandet, ibland även från andra länder.

Schedule
Station Ankommande Avgående
UA Kiev (Pass) 21:08
UA Vinnytsia   00:10 00:15
UA Ternopil   04:03 04:13
UA Lviv (станція) 06:20 06:46
UA Stryj   07:52 07:54
UA Mukatjeve (вокзал) 11:07 11:14
UA Batiovo   11:44 11:46
UA Chop   12:12 14:20
HU Záhony   13:37 14:40
HU Nyíregyháza   15:30 15:31
HU Debrecen   16:01 16:03
HU Püspökladány   16:36 16:37
HU Szolnok   17:20 17:22
HU Budapest (Nyugati) 18:37

Du behöver inte byta tåg. Tiderna är endast för information.

Avgångar tillgängliga på följande veckodagar (1=måndag / 7=söndag)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Res denna sträcka i omvänd riktning:

IC 34/82 / Budapest-Kiev
HELP

Har du övriga frågor eller behöver du hjälp? Fråga i så fall på vårt forum, där du alltid får trevliga och praktiska svar.

Behöver du ett billigt boende? Vi rekommenderar webbplatsen booking.com

IN
OUT

om railcc: Vi är ivriga resenärer som erbjuder pålitliga och välgrundade tips för din tågresa.

rail.cc är partner och vän med
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

COOKIES: när du använder vår hemsida godkänner du railcc:s användning av cookies i enlighet med vår integritetspolicy. För mer information om vårt användande av cookies, vänligen godkänn vår policy om cookies.

top