Yöjuna Madrid - Lissabon
Trenhotel 332 Lusitania (TH 332)

Yöjuna TH 332 kaupungista Madrid kaupunkiin Lissabon. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

The night train "Lusitania" is the best connection from Madrid and central and eastern Spain to Portugal. Travel overnight from Madrid to Lisbon.

The train is a comfortable Talgo trainset offering different comfort levels. The most basic available accomodation are regular 2nd class ("Turista") seats. They can recline slightly and most of them are arranged in rows so that you strech your legs.

Besides the seated accomodation the train offers three kinds of sleeping cars. Four bed compartments ("Cama Turista") offer the best value. The beds are comfortable and there is a washing basin in the compartment.

The two bed compartments ("Cama Preferente") offer more privacy for couples and also have a washin basin in the compartment. The most luxurious option are the two bed cabins with ensuite shower and WC ("Cama Gran Clase") which offer a maximum of comfort.

The train also conveys a bar coach where you can get snacks and drinks, including warm meals in the evening and fresh breakfast in the morning.
Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
ES Madrid (Chamartín) 21:43
ES Ávila (Estación) 23:09 23:11
ES Medina del Campo (Estación) 23:55 00:11
ES Salamanca (Estación) 00:57 01:00
ES Ciudad Rodrigo (Estación) 02:06 02:07
ES Fuentes de Oñoro (Estación) 02:28 02:30
PT Vilar Formoso (Estação) 01:35 01:50
PT Guarda (Estação) 02:21 02:23
PT Mangualde (Estação) 03:24 03:25
PT Coimbra (Coimbra B) 04:45 04:47
PT Pombal (Estación) 05:21 05:22
PT Entroncamento (Estação) 06:05 06:06
PT Lissabon (Oriente) 07:20 07:22
PT Lissabon (Santa Apolonia) 07:30

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

TH 335 / Lissabon-Madrid
Icon
Luokka
Istuinvaunu | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 4 | 4 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Seuraavat junat voivat toimia vaihtoehtoisina yhteyksinä:

TH 313 / Hendaye-Lissabon

Eurail: jos haluat matkustaa tällä reitillä Eurail-lipulla tavallisten junalippujen sijasta, voit tutustua varausmaksuihin ja muihin lisätietoihin täällä.

HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Evästeet: käytämme evästeitä rail.cc: n ja tilastojen toiminnallisuuteen - ja pidämme huolta yksityisyydestäsi! On muitakin yrityksiä (Google, Yandex), joita meidän on käytettävä, ja jotka asettavat myös evästeitä. Käyttämällä rail.cc-sivustoa hyväksyt evästeiden käytön tietosuojakäytäntömme mukaisesti . Lisätietoja evästeidemme käytöstä ja hallinnasta pyydämme sinua hyväksymään evästeiden käytäntömme . Jos et voi hyväksyä, sinun on poistuttava rail.cc.

top