Interrail nattog Torino - Reggio di Calabria
InterCityNotte 795 (ICN 795)
Interrail nattog fra Torino to Reggio di Calabria: ICN 795. Hvor køber man resevationer. Information om tidsplaner. Sæder/liggepladser/sveller.
Køb din togreservation på en togstation. De fås normalt på stationer i alle de lande, hvor et bestemt tog kører igennem. I mange lande, især i Central- og Østeuropa, kan du også købe reservationer til tog i andre lande. I nogle lande (f.eks. i Nederlandene eller Spanien) skal du betale et servicegebyr ved billetskranken.
The train conveys a comfortable, refurbished "MU" sleeping car. Each compartment has one to three beds and a washing basin. Two neigbouring cabins can be combined to a "suite" with up to six beds. Toilets are at the end of the carriage. The compartments have air-condition and a power plug. Passengers in the sleeping car get a goodie bag with personal hygiene products, towels and drinking water. A small breakfast (coffee and croissant) is served.
The couchette cars offer comfortable compartments with four berths each. They are air-conditioned and power plugs are available. Toilets and lavatories are located at the end of the carriage. Passengers get a bottle of water and a packet of juice in the morning.
2nd class coaches have compartments with six seats per compartment. They are air-conditioned and power plugs are available.
Togstation | Ankomst | Afgang |
---|---|---|
Torino (Porta Nuova) | 13:35 | |
Torino (Porta Susa) | 13:48 | |
Vercelli (Stazione) | 14:23 | 14:25 |
Novara (Stazione) | 14:41 | 14:43 |
Milano (Porta Garibaldi) | 15:42 | 15:44 |
Piacenza (Stazione) | 16:28 | 16:30 |
Parma (Stazione) | 17:03 | 17:05 |
Reggio Emilia (Stazione) | 17:20 | 17:22 |
Modena (Stazione) | 17:39 | 17:41 |
Bologna (Centrale) | 18:10 | 18:14 |
Prato (Centrale) | 19:08 | 19:10 |
Florens (Campo di Marte (C.M.)) | 19:29 | 19:32 |
Rom (Tiburtina) | 23:11 | 23:14 |
Salerno (Stazione) | 02:17 | 02:21 |
Sapri (Stazione) | 03:41 | 03:43 |
Paola (Stazione) | 04:38 | 04:41 |
Amantea (Stazione) | 04:56 | 04:58 |
Lamezia Terme (Centrale) | 05:16 | 05:19 |
Vibo Marina (Stazione) | 05:45 | 05:47 |
Tropea (Stazione) | 06:08 | 06:10 |
Ricadi (Stazione) | 06:18 | 06:20 |
Nicotera (Stazione) | 06:34 | 06:36 |
Rosarno (Stazione) | 06:47 | 06:49 |
Gioia Tauro (Stazione) | 06:58 | 07:00 |
Palmi (Stazione) | 07:08 | 07:10 |
Villa San Giovanni (Stazione) | 07:35 | 07:38 |
Reggio di Calabria (Lido) | 07:55 | |
Reggio di Calabria (Centrale) | 08:55 |
Du behøver ikke at skifte tog. Tiderne er kun for information.
Forbindelse til rådighed på disse ugedage (1=mandag / 7=søndag)
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
Rejs denne rute i modsat retning:
ICN 794 / Reggio di Calabria-TorinoKategori | |
---|---|
Sæde | 2. Klasse | €3 |
Køjeseng 4 | 4-køje-afdeling | 2. Klasse | €41 |
Sovevogn 3 | 3-sengs-afdeling | private vaskefaciliteter | 2. Klasse | €48 |
Sovevogn 2 | 2-sengs-afdeling | private vaskefaciliteter | 1. Klasse | €58 |
Sovevogn 1 | 1-sengs-afdeling | private vaskefaciliteter | 1. Klasse | €122 |
Bemærk: for billetpriser så følg venligst vores links. Priserne varierer muligvis afhængig af ruten, købsdato og komfort-niveauet. |
Kategori: Kun de tilgængelige kategorier er listede.
Har du yderligere spørgsmål og brug for hjælp? Tøv ikke med at spørge i vores venlige forum, hvor du altid få detaljeret hjælp.