YÖJUNAT MALMÖ-TUKHOLMA

Yöjuna NT 2 kaupungista Malmö kaupunkiin Tukholma. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Osta junalippu juna-asemalta. Huom: joissakin maissa peritään palvelumaksu lipputiskiltä ostetuista lipuista. Lipun voi ostaa lähtömaassa sijaitsevalta juna-asemalta, joskus myös muista maista.

asema Saapuminen Lähtö

SE Malmö Central

22:08

SE Lund Central

22:24

SE Hässleholm Central

23:08

SE Alvesta Station

00:15

00:16

SE Nässjö Central

01:10

01:11

SE Linköping Central

02:29

02:30

SE Norrköping Central

03:45

03:46

SE Södertälje Syd

05:25

SE Tukholma Central

05:54

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai):

1 2 3 4 5 6 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan: NT 1 / Tukholma-Malmö

Luokka

Istuinvaunu | 2. luokka

Lepovaunupaikka 6 | 6 sängyn vaunuosasto | 2. luokka

Makuuvaunupaikka 3 | 3 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka

Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka

Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka

Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Eurail: jos haluat matkustaa tällä reitillä Eurail-lipulla tavallisten junalippujen sijasta, voit tutustua varausmaksuihin ja muihin lisätietoihin täällä.
HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

FOORUMI

booking.com

booking.com

Löydä majoituspaikka. Helppo ja turvallinen varaaminen.

VALITSE KAUPUNKI

OUT

OUT


click