Nattåg Milano - Lecce
InterCityNotte 765 (ICN 765)

Nattåg med ICN 765 från Milano till Lecce. Var man köper biljetter. Information om tidtabeller, sitt-, ligg- och sovvagnar.

Comfortable night train from Milan via Bologna, Bari, Taranto and Brindisi to Lecce. The train conveys comfortable sleeping coaches, couchette coaches and 2nd class coaches. This is the slower of the two night trains from Milan to Lecce, taking the detour from Bari via Taranto to Lecce.

The train conveys a comfortable, refurbished "MU" sleeping car. Each compartment has one to three beds and a washing basin. Two neigbouring cabins can be combined to a "suite" with up to six beds. Toilets are at the end of the carriage. The compartments have air-condition and a power plug. Passengers in the sleeping car get a goodie bag with personal hygiene products, towels and drinking water. A small breakfast (coffee and croissant) is served.

The couchette cars offer comfortable compartments with four berths each. They are air-conditioned and power plugs are available. Toilets and lavatories are located at the end of the carriage. Passengers get a bottle of water and a packet of juice in the morning.

2nd class coaches have compartments with six seats per compartment. They are air-conditioned and power plugs are available.
Schedule
Station Ankommande Avgående
IT Milano (Centrale) 19:50
IT Bologna (Centrale) 21:55 22:00
IT Faenza (Stazione) 22:32 22:34
IT Forlì (Stazione) 22:44 22:46
IT Cesena (Stazione) 22:58 23:00
IT Rimini (Stazione) 23:28 23:30
IT Pesaro (Stazione) 23:56 23:58
IT Ancona (Stazione) 00:48 00:51
IT Pescara (Centrale) 02:34 02:39
IT Foggia (Stazione) 04:51 04:54
IT Barletta (Centrale) 05:27 05:29
IT Bari (Centrale) 06:11 06:41
IT Gioia del Colle (Stazione) 07:15 07:17
IT Taranto (Stazione) 07:55 07:58
IT Brindisi (Stazione) 08:54 08:57
IT Lecce (Stazione) 09:24

Du behöver inte byta tåg. Tiderna är endast för information.

Avgångar tillgängliga på följande veckodagar (1=måndag / 7=söndag)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Res denna sträcka i omvänd riktning:

ICN 758 / Lecce-Milano
Icon
Kategori
Sittplats | 2:a klass Buy
Liggvagn 4 | 4-bäddskupé | 2:a klass Buy
Sovvagn 3 | 3-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 2 | 2-bäddskupé | privat tvättställ | 1:a klass Buy
Sovvagn 1 | 1-bäddskupé | privat tvättställ | 1:a klass Buy
OBS: se våra bokningslänkar för biljettpriser. Priserna kan variera beroende på resväg, inköpsdatum och klass.

Kategori: Endast tillgängliga kategorier är listade.

Följande tåg skulle kunna vara ett alternativ för denna resa:

ICN 755 / Milano-Lecce

Eurail: om du hellre vill resa denna väg med Eurail i stället för tågbiljett, ta en titt här för reservationskostnader och övrig information.

HELP

Har du övriga frågor eller behöver du hjälp? Fråga i så fall på vårt forum, där du alltid får trevliga och praktiska svar.

Behöver du ett billigt boende? Vi rekommenderar webbplatsen booking.com

IN
OUT

om railcc: Vi är ivriga resenärer som erbjuder pålitliga och välgrundade tips för din tågresa.

rail.cc är partner och vän med
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Cookies: vi använder cookies för funktionerna i rail.cc och statistik - och tar hand om din personliga integritet! Det finns andra företag (Google, Yandex) vilka verktyg vi måste använda, som också placerar cookies. Genom att använda rail.cc samtycker du till användning av cookies i enlighet med vår sekretesspolicy . För mer information om användning och hantering av våra cookies ber vi dig godkänna vår policy för cookies . Om du inte kan acceptera måste du lämna rail.cc.

top