Nattåg Kiev - Bratislava

Nattåg med D 771/800 från Kiev till Bratislava. Var man köper biljetter. Information om tidtabeller, sitt-, ligg- och sovvagnar.

Denna sträcka är inte tillgänglig längre. Datum för återöppnande är okänt.

Nedlagt sedan 2017

Köp din biljett på tågstationen. OBS: i vissa länder måste du betala en extra avgift vid köp på biljettkontoret. Biljetten kan köpas på en station i avreselandet, ibland även från andra länder.

Schedule
Station Ankommande Avgående
UA Kiev (Pass) 23:21
UA Vinnytsia   02:11 02:16
UA Zhmerynka   03:02 04:03
UA Ternopil   07:32 07:38
UA Lviv (станція) 09:44 10:10
UA Stryj   11:13 11:15
UA Mukatjeve (вокзал) 14:28 14:33
UA Batiovo   15:00 15:02
UA Chop   15:23 17:35
SK Čierna nad Tisou   17:40 18:05
SK Slovenské Nové Mesto   18:42 18:43
SK Košice (Station) 19:54 22:20
SK Zvolen (Zvolen osobná stanica) 01:55 02:17
SK Levice (Station) 03:28 03:30
SK Bratislava (Vinohrady) 06:17 05:19
SK Bratislava (hl.st.) 05:25

Du behöver inte byta tåg. Tiderna är endast för information.

Avgångar tillgängliga på följande veckodagar (1=måndag / 7=söndag)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Res denna sträcka i omvänd riktning:

R 801/82 / Bratislava-Kiev
HELP

Har du övriga frågor eller behöver du hjälp? Fråga i så fall på vårt forum, där du alltid får trevliga och praktiska svar.

Behöver du ett billigt boende? Vi rekommenderar webbplatsen booking.com

IN
OUT

om railcc: Vi är ivriga resenärer som erbjuder pålitliga och välgrundade tips för din tågresa.

rail.cc är partner och vän med
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

COOKIES: när du använder vår hemsida godkänner du railcc:s användning av cookies i enlighet med vår integritetspolicy. För mer information om vårt användande av cookies, vänligen godkänn vår policy om cookies.

top