Nattåg Budapest - München

Nattåg med EN 462 från Budapest till München. Var man köper biljetter. Information om tidtabeller, sitt-, ligg- och sovvagnar.

Schedule
Station Ankommande Avgående
HU Budapest (Keleti) 20:40
HU Budapest (Kelenföld) 20:53 20:55
HU Tatabánya   21:25 21:26
HU Győr (Vasútállomás‎) 22:00 22:02
HU Hegyeshalom (Vasútállomás) 22:29 22:32
AT Wien (Hauptbahnhof) 23:21 23:25
AT Wien (Meidling) 23:30 23:33
AT Sankt Pölten (Hauptbahnhof) 23:57 23:59
AT Linz (Hauptbahnhof) 00:49 01:03
AT Wels (Hauptbahnhof) 01:16 01:18
AT Salzburg (Hauptbahnhof) 02:13 04:27
DE Rosenheim (Hauptbahnhof) 05:25
DE München (Ostbahnhof) 05:57
DE München (Hauptbahnhof) 06:10

Du behöver inte byta tåg. Tiderna är endast för information.

Avgångar tillgängliga på följande veckodagar (1=måndag / 7=söndag)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Res denna sträcka i omvänd riktning:

EN 463 / München-Budapest
Icon
Kategori
Sittplats | 2:a klass Buy
Liggvagn 6 | 6-bäddskupé | 2:a klass Buy
Liggvagn 4 | 4-bäddskupé | 2:a klass Buy
Sovvagn 3 | 3-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 2 | 2-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 1 | 1-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
OBS: se våra bokningslänkar för biljettpriser. Priserna kan variera beroende på resväg, inköpsdatum och klass.

Kategori: Endast tillgängliga kategorier är listade.

Interrail: om du hellre vill resa denna väg med Interrail i stället för tågbiljett, ta en titt här för reservationskostnader och övrig information.

1/2/3-bed sleeper
1/2/3-bed sleeper
1/2/3-bed sleeper - towel and soap provided
1/2/3-bed sleeper - water and juice for free
1/2/3-bed sleeper
1/2/3-bed sleeper
HELP

Har du övriga frågor eller behöver du hjälp? Fråga i så fall på vårt forum, där du alltid får trevliga och praktiska svar.

Behöver du ett billigt boende? Vi rekommenderar webbplatsen booking.com

IN
OUT

om railcc: Vi är ivriga resenärer som erbjuder pålitliga och välgrundade tips för din tågresa.

rail.cc är partner och vän med
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

COOKIES: när du använder vår hemsida godkänner du railcc:s användning av cookies i enlighet med vår integritetspolicy. För mer information om vårt användande av cookies, vänligen godkänn vår policy om cookies.

top