Nattåg Belgrad - Zürich

Nattåg med EN 414 från Belgrad till Zürich. Var man köper biljetter. Information om tidtabeller, sitt-, ligg- och sovvagnar.

Köp din biljett på tågstationen. OBS: i vissa länder måste du betala en extra avgift vid köp på biljettkontoret. Biljetten kan köpas på en station i avreselandet, ibland även från andra länder.

Schedule
Station Ankommande Avgående
RS Belgrad (Main station) 10:55
RS Belgrad (Novi Beograd) 11:07 11:08
RS Nova Pazova   11:29 11:30
RS Stara Pazova   11:36 11:37
RS Ruma   11:58 11:59
RS Sremska Mitrovica   12:21 12:22
RS Šid   13:25 13:53
HR Tovarnik   14:00 14:04
HR Vinkovci   14:20 14:42
HR Strizivojna-Vrpolje (Vrpolje) 14:59 15:00
HR Slavonski Brod   15:17 15:19
HR Novska   16:20 16:22
HR Kutina   16:47 16:48
HR Ivanić-Grad   17:34 17:35
HR Zagreb (Glavni kolodvor (Gl. kol.)) 18:13 18:37
SI Dobova   19:08 19:26
SI Sevnica   19:49 19:50
SI Zidani Most   20:04 20:06
SI Ljubljana (Železniška postaja) 20:57 21:10
SI Kranj   21:30 21:31
SI Bled (Lesce Bled) 21:50 21:51
SI Jesenice (Železniška postaja) 22:02 22:05
AT Villach (Hauptbahnhof) 22:43 22:16
AT Schwarzach (Schwarzach-Sankt Veit) 00:57 02:32
AT Innsbruck (Hauptbahnhof) 04:49 04:53
AT Landeck (Landeck-Zams) 05:41 05:45
AT Sankt Anton am Arlberg (Bahnhof) 06:08 06:10
AT Bludenz (Bahnhof) 06:56 07:06
AT Feldkirch (Bahnhof) 07:21 07:38
CH Buchs SG (Bahnhof) 07:53 08:12
CH Sargans (Bahnhof) 08:23 08:25
CH Zürich (HB) 09:20

Du behöver inte byta tåg. Tiderna är endast för information.

Avgångar tillgängliga på följande veckodagar (1=måndag / 7=söndag)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Res denna sträcka i omvänd riktning:

EN 415 / Zürich-Belgrad
Icon
Kategori
Sittplats | 2:a klass Buy
Liggvagn 6 | 6-bäddskupé | 2:a klass Buy
Liggvagn 4 | 4-bäddskupé | 2:a klass Buy
Sovvagn 3 | 3-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 2 | 2-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
Sovvagn 1 | 1-bäddskupé | privat tvättställ | 2:a klass Buy
OBS: se våra bokningslänkar för biljettpriser. Priserna kan variera beroende på resväg, inköpsdatum och klass.

Kategori: Endast tillgängliga kategorier är listade.

Eurail: om du hellre vill resa denna väg med Eurail i stället för tågbiljett, ta en titt här för reservationskostnader och övrig information.

Three bed cabin in the sleeping car
Couchette car Zagreb - Zürich
The 2nd class coach which runs the whole way from Beograd to Zürich
Beograd - Zürich night train in Ljubljana
Sleeping car Zagreb - Zürich
Beograd - Zürich night train in feldkirch
a few minutes til Zürich
Sleeper Cabin
Zürich HB
HELP

Har du övriga frågor eller behöver du hjälp? Fråga i så fall på vårt forum, där du alltid får trevliga och praktiska svar.

Behöver du ett billigt boende? Vi rekommenderar webbplatsen booking.com

IN
OUT

om railcc: Vi är ivriga resenärer som erbjuder pålitliga och välgrundade tips för din tågresa.

rail.cc är partner och vän med
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

COOKIES: när du använder vår hemsida godkänner du railcc:s användning av cookies i enlighet med vår integritetspolicy. För mer information om vårt användande av cookies, vänligen godkänn vår policy om cookies.

top