Tren de noapte Paris - Latour-de-Carol
Intercités de Nuit 3981/3983 (ICN 3981|83)

Trenul de noapte ICN 3981|83 din Paris spre Latour-de-Carol. Unde cumpărați bilete. Informație despre orar, scaune, cușete și vagoane de dormit.

Night train connecting Paris with Latour de Carol in the Pyrenees. Connections by regional train to Barcelona and to the Yellow Train to Villefranche and Perpignan.

The SNCF Intercités de Nuit offer three different kinds of accomodation: Reclining seats (2nd class), 6-bed couchettes (2nd class) and 4-bed couchettes (1st class).

Reclining seats have individual footrests and armrests and can recline 45 degrees. They are arranged in "airline style" which means you have plenty of room for your legs. Toilets with washing basin are located at the end of the carriage and you can store luggage in the luggage racks above the seats or at the end of the carriage.

Couchettes are available with either six berths (2nd class) or four berths (1st class) per compartment. The berths are comfortable and blankets and duvets are provided. Passengers in couchette accomodation get a small amenity bag with earplugs and refreshing tissues. Compartments can be locked from the inside and you will get a wake-up call from the conductor in the morning.

If you want to have a compartment on your own it is possible to book a "espace privatif" (private compartment) at a surcharge, starting from 40€.

All trains have dedicated bicycle compartments (reservation compulsory).
Schedule
Stație Sosire Plecare
FR Paris (Gare d'Austerlitz) 22:12
FR Orléans (Les Aubrais) 23:27
FR Toulouse (Matabiau) 06:30 06:48
FR Auterive (Gare) 07:16 07:18
FR Saverdun (Gare) 07:32 07:35
FR Pamiers (Gare) 07:47 07:50
FR Foix (Gare) 08:03 08:05
FR Tarascon-sur-Ariège (Gare) 08:18 08:19
FR Ax-les-Thermes (Gare) 08:47 08:49
FR Mérens-les-Vals (Gare) 09:02 09:04
FR L'Hospitalet-près-l'Andorre (Gare) 09:19 09:21
FR Porté-Puymorens (Gare) 09:26 09:28
FR Latour-de-Carol (Gare) 09:50

Nu trebuie să schimbați trenurile. Orarul este cu titlu informativ.

Conexiuni disponibile pentru aceste zile ale săptămânii (1=Luni/ 7=Duminică)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Călătorește pe această rută în direcție inversă:

ICN 3980 / Latour-de-Carol-Paris
Icon
Categoria
Scaun rabatabil | clasa a II-a Buy
Cușetă 6 | compartiment cu 6 locuri | clasa a II-a Buy
Cușetă 4 | compartiment cu 4 locuri | clasa I Buy
Notă: pentru a vedea prețurile biletelor, folosiți link-urile de rezervare oferite. Prețurile pot varia în funcție de itinerariu, data achiziționării și categoria de confort selecționată.

Categoria: Sunt afișate doar categoriile disponibile.

Eurail: dacă doriți să călătoriți pe această rută cu un Eurail și nu cu un bilet de tren, vă invităm să consultați această pagină pentru a vedea taxele de rezervare și alte informații suplimentare.

HELP

Aveți întrebări suplimentare și aveți nevoie de ajutor? Nu ezitați să întrebați pe forumul nostru amical unde veți beneficia mereu de răspunsuri detaliate.

Ai nevoie de cazare ieftină? Îți recomandăm booking.com

IN
OUT

despre railcc: Suntem călători frecvenți, și vă oferim sfaturi și ponturi oneste și bine informate pentru următoarea călătorie cu trenul a dumneavoastră.

rail.cc este partener și prieten pentru
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Cookie-uri: folosim cookie-uri pentru funcționalitatea rail.cc și statistici - și avem grijă de confidențialitatea dvs. personală! Există alte companii (Google, Yandex) ce instrumente trebuie să folosim, care plasează și cookie-uri. Prin utilizarea rail.cc sunteți de acord cu utilizarea cookie-urilor în conformitate cu politica de confidențialitate . Pentru informații suplimentare despre utilizarea și gestionarea cookie-urilor noastre, vă rugăm să acceptați politica noastră privind cookie-urile . Dacă nu puteți accepta, trebuie să părăsiți rail.cc.

top