Yöjuna Rooma - Palermo
InterCityNotte 1559 (ICN 1559)

Yöjuna ICN 1559 kaupungista Rooma kaupunkiin Palermo. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Comfortable night train from Rome via Naples, Salerno, Villa San Giovanni, Messina, Milazzo and Cefalù to Rome. The train conveys comfortable sleeping coaches and couchette coaches. No regular 2nd class coaches available. The train is conveyed by a ferry across the Strait of Messina between Villa San Giovanni and Messina. Passengers can either remain on board the train or go on deck.

The train conveys a comfortable, refurbished "MU" sleeping car. Each compartment has one to three beds and a washing basin. Two neigbouring cabins can be combined to a "suite" with up to six beds. Toilets are at the end of the carriage. The compartments have air-condition and a power plug. Passengers in the sleeping car get a goodie bag with personal hygiene products, towels and drinking water. A small breakfast (coffee and croissant) is served.

The couchette cars offer comfortable compartments with four berths each. They are air-conditioned and power plugs are available. Toilets and lavatories are located at the end of the carriage. Passengers get a bottle of water and a packet of juice in the morning.
Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
IT Rooma (Termini) 23:00
IT Latina (Centrale) 23:33 23:35
IT Formia (Stazione) 00:12 00:14
IT Villa San Giovanni (Stazione) 06:10
IT Messina (Centrale) 08:05
IT Milazzo (Stazione) 08:57
IT Barcellona Pozzo di Gotto (Stazione) 09:04
IT Patti (Stazione) 09:19
IT Capo d'Orlando (Stazione) 09:38
IT Sant'Agata di Militello (Stazione) 09:50
IT Cefalù (Stazione) 10:52
IT Termini Imerese (Stazione) 11:18
IT Palermo (Centrale) 11:57

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

ICN 1958 / Palermo-Rooma
Icon
Luokka
Lepovaunupaikka 4 | 4 sängyn vaunuosasto | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 3 | 3 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Seuraavat junat voivat toimia vaihtoehtoisina yhteyksinä:

ICN 1955 / Rooma-Palermo

Eurail: jos haluat matkustaa tällä reitillä Eurail-lipulla tavallisten junalippujen sijasta, voit tutustua varausmaksuihin ja muihin lisätietoihin täällä.

HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Evästeet: käytämme evästeitä rail.cc: n ja tilastojen toiminnallisuuteen - ja pidämme huolta yksityisyydestäsi! On muitakin yrityksiä (Google, Yandex), joita meidän on käytettävä, ja jotka asettavat myös evästeitä. Käyttämällä rail.cc-sivustoa hyväksyt evästeiden käytön tietosuojakäytäntömme mukaisesti . Lisätietoja evästeidemme käytöstä ja hallinnasta pyydämme sinua hyväksymään evästeiden käytäntömme . Jos et voi hyväksyä, sinun on poistuttava rail.cc.

top