Yöjuna Pariisi - Moskova
EN 453/24J Transeuropean Express (EN 453/24J)

Yöjuna EN 453/24J kaupungista Pariisi kaupunkiin Moskova. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Comfortable night train from Paris to Moscow. Conveys modern sleeping cars with 4-bed and 2-bed compartments and deluxe 2-bed compartments with ensuite shower/WC. Restaurant car available from Paris to Warsaw and from Brest to Moscow.
Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
FR Pariisi (Gare de l'Est) 18:58
DE Frankfurt am Main (Süd) 01:56 01:58
DE Erfurt (Hauptbahnhof) 04:31 04:44
DE Berliini (Berlin Hauptbahnhof) 07:21 07:26
DE Berliini (Berlin Lichtenberg) 07:42 07:45
DE Frankfurt, Oder (Hauptbahnhof) 08:33 08:55
PL Rzepin (Stacja Kolejowa) 09:16 09:19
PL Poznań (Główny) 10:40 10:43
PL Varsova (Wschodnia) 15:08 15:42
PL Terespol   17:46 18:24
BY Brest, Valko-Venäjä (Centralny) 21:10 23:23
BY Baranovichi   01:27 01:29
BY Minsk (Pass) 03:05 03:20
BY Orša (Central) 05:36 05:53
RU Smolensk   07:09 07:13
RU Vyazma   08:56 09:19
RU Moskova (Belorussky) 11:44

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

EN 23J/452 / Moskova-Pariisi
Icon
Luokka
Makuuvaunupaikka 4 | 4 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Seuraavat junat voivat toimia vaihtoehtoisina yhteyksinä:

EN 408/18B / Nizza-Moskova
HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Cookies: we use cookies for the functionality of rail.cc and statistics - and take care of your personal privacy! There are other companies (Google, Yandex) which tools we have to use, which also place cookies. By the use of rail.cc you agree to the use of cookies in accordance with our privacy policy. For further information about the use and management of our cookies, we ask you to accept our cookies policy. If you can not accept, you have to leave rail.cc.

top