Yöjunat Istanbul - Bukarest

Yöjuna Bosfor kaupungista Istanbul kaupunkiin Bukarest. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Osta junalippu juna-asemalta. Huom: joissakin maissa peritään palvelumaksu lipputiskiltä ostetuista lipuista. Lipun voi ostaa lähtömaassa sijaitsevalta juna-asemalta, joskus myös muista maista.

Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
TR Istanbul (Halkalı Garı) 22:40
TR Çerkezköy   00:12 00:14
TR Edirne   02:20 02:21
TR Kapıkule   02:37 03:20
BG Svilengrad (Station) 03:37 04:22
BG Dimitrovgrad (Station) 05:04 07:30
BG Stara Zagora (Station) 08:46 09:10
BG Veliko Tarnovo   12:01 12:02
BG Gorna Oryahovitsa   12:18 13:10
BG Bjala (Station) 13:53 13:54
BG Ruse (ГАРА) 15:05 16:10
RO Giurgiu (Nord) 16:35 16:58
RO Videle   18:05 18:06
RO Bukarest (Gara de Nord) 18:58

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

Bosfor / Bukarest-Istanbul
Icon
Luokka
Lepovaunupaikka 4 | 4 sängyn vaunuosasto | 2. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Eurail: jos haluat matkustaa tällä reitillä Eurail-lipulla tavallisten junalippujen sijasta, voit tutustua varausmaksuihin ja muihin lisätietoihin täällä.

HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

EVÄSTEET: käyttämällä railcc-sivustoa hyväksyt tietosuojakäytäntömme mukaisen evästeiden käytön. Saadaksesi lisätietoja evästeistä ja niiden käytöstä, pyydämme sinua hyväksymään evästekäytäntömme.

top