Yöjunat Helsinki - Rovaniemi

Yöjuna IC 273 kaupungista Helsinki kaupunkiin Rovaniemi. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Osta junalippu juna-asemalta. Huom: joissakin maissa peritään palvelumaksu lipputiskiltä ostetuista lipuista. Lipun voi ostaa lähtömaassa sijaitsevalta juna-asemalta, joskus myös muista maista.

Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
FI Helsinki (Central) 23:13
FI Helsinki (Pasila) 23:18 23:20
FI Vantaa (Tikkurila) 23:57 23:59
FI Riihimäki (Rautatieasema) 00:42 00:44
FI Hämeenlinna (Rautatieasema) 01:04 01:06
FI Tampere (Rautatieasema) 01:55 02:30
FI Parkano (Rautatieasema) 03:17 03:18
FI Seinäjoki (Rautatieasema) 04:07 04:10
FI Lapua (Rautatieasema) 04:25 04:26
FI Kauhava (Rautatieasema) 04:40 04:41
FI Pännäinen (Rautatieasema) 05:19 05:20
FI Kokkola (Rautatieasema) 05:43 05:45
FI Kannus (Rautatieasema) 06:09 06:10
FI Ylivieska (Rautatieasema) 06:34 06:37
FI Oulainen (Rautatieasema) 06:57 06:58
FI Vihanti (Rautatieasema) 07:15 07:16
FI Siikajoki (Ruukki) 07:35 07:36
FI Oulu (Rautatieasema) 08:10 08:30
FI Kemi (Rautatieasema) 09:34 09:38
FI Tervola (Rautatieasema) 10:08 10:09
FI Muurola (Rautatieasema) 10:44 10:45
FI Rovaniemi (Rautatieasema) 11:05

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

IC 266 / Rovaniemi-Helsinki
Icon
Luokka
Istuinvaunu | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Seuraavat junat voivat toimia vaihtoehtoisina yhteyksinä:

IC 265 / Helsinki-Kemijärvi

Eurail: jos haluat matkustaa tällä reitillä Eurail-lipulla tavallisten junalippujen sijasta, voit tutustua varausmaksuihin ja muihin lisätietoihin täällä.

Sleeper with shower and WC
Sleeper with shower and WC
Sleeper with shower and WC
Nice bed sheets in the sleeper. :)
Two towels per person included in the sleeper
Get a mini breakfast in the restaurant car in the morning.
Bathroom in sleeper
Bathroom in sleeper
Shower in sleeper compartment
Alarm clock in sleeper
Air condition in sleeper
Key cards for the door
Showers for standard sleeper
Sleeper car
Sleeper car
Restaurant car
Restaurant car
Restaurant car
HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

EVÄSTEET: käyttämällä railcc-sivustoa hyväksyt tietosuojakäytäntömme mukaisen evästeiden käytön. Saadaksesi lisätietoja evästeistä ja niiden käytöstä, pyydämme sinua hyväksymään evästekäytäntömme.

top