Yöjuna Helsinki - Moskova
31A Lev Tolstoj (31A)

Yöjuna 31A kaupungista Helsinki kaupunkiin Moskova. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Comfortable night train from Helsinki to Moscow. Conveys four-bed and two-bed sleepers with shower/WC at the end of the corridor as well as deluxe sleeping cars with ensuite shower/WC. Also conveys restaurant car and car carriers.
Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
FI Helsinki (Central) 18:39
FI Helsinki (Pasila) 18:44 18:45
FI Vantaa (Tikkurila) 18:55 18:56
FI Lahti (Rautatieasema) 19:49 19:51
FI Kouvola (Rautatieasema) 20:29 20:32
FI Vainikkala (Rautatieasema) 21:03 22:15
RU Viipuri   22:56 23:36
RU Pietari (Ladozhsky) 01:18 01:53
RU Tver   06:59 07:00
RU Moskova (Leningradsky) 09:19

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

32A / Moskova-Helsinki
Icon
Luokka
Lepovaunupaikka 4 | 4 sängyn vaunuosasto | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma suihku + WC | 1. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

Evästeet: käytämme evästeitä rail.cc: n ja tilastojen toiminnallisuuteen - ja pidämme huolta yksityisyydestäsi! On muitakin yrityksiä (Google, Yandex), joita meidän on käytettävä, ja jotka asettavat myös evästeitä. Käyttämällä rail.cc-sivustoa hyväksyt evästeiden käytön tietosuojakäytäntömme mukaisesti . Lisätietoja evästeidemme käytöstä ja hallinnasta pyydämme sinua hyväksymään evästeiden käytäntömme . Jos et voi hyväksyä, sinun on poistuttava rail.cc.

top