Yöjunat Belgrad - Zürich

Yöjuna EN 414 kaupungista Belgrad kaupunkiin Zürich. Mistä ostaa lippuja. Aikataulutietoa, istuinpaikat, lepopaikat ja makuuvaunut.

Osta junalippu juna-asemalta. Huom: joissakin maissa peritään palvelumaksu lipputiskiltä ostetuista lipuista. Lipun voi ostaa lähtömaassa sijaitsevalta juna-asemalta, joskus myös muista maista.

Schedule
Asema Saapuminen Lähtö
RS Belgrad (Main station) 10:55
RS Belgrad (Novi Beograd) 11:07 11:08
RS Nova Pazova   11:29 11:30
RS Stara Pazova   11:36 11:37
RS Ruma   11:58 11:59
RS Sremska Mitrovica   12:21 12:22
RS Šid   13:25 13:53
HR Tovarnik   14:00 14:04
HR Vinkovci   14:20 14:42
HR Strizivojna-Vrpolje (Vrpolje) 14:59 15:00
HR Slavonski Brod   15:17 15:19
HR Novska   16:20 16:22
HR Kutina   16:47 16:48
HR Ivanić-Grad   17:34 17:35
HR Zagreb (Glavni kolodvor (Gl. kol.)) 18:13 18:37
SI Dobova   19:08 19:26
SI Sevnica   19:49 19:50
SI Zidani Most   20:04 20:06
SI Ljubljana (Železniška postaja) 20:57 21:10
SI Kranj   21:30 21:31
SI Bled (Lesce Bled) 21:50 21:51
SI Jesenice (Železniška postaja) 22:02 22:05
AT Villach (Hauptbahnhof) 22:43 22:16
AT Schwarzach (Schwarzach-Sankt Veit) 00:57 02:32
AT Innsbruck (Hauptbahnhof) 04:49 04:53
AT Landeck (Landeck-Zams) 05:41 05:45
AT St. Anton (Bahnhof) 06:08 06:10
AT Bludenz (Bahnhof) 06:56 07:06
AT Feldkirch (Bahnhof) 07:21 07:38
CH Buchs SG (Bahnhof) 07:53 08:12
CH Sargans (Bahnhof) 08:23 08:25
CH Zürich (HB) 09:20

Sinun ei pidä vaihtaa junaa. Ajat ovat vain tiedoksi.

Yhteys saatavilla näinä viikonpäivinä (1=Maanantai / 2=Tiistai / 3=Keskiviikko / 4=Torstai / 5=Perjantai / 6=Lauantai / 7=Sunnuntai)

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Matkusta tällä reitillä vastakkaiseen suuntaan:

EN 415 / Zürich-Belgrad
Icon
Luokka
Istuinvaunu | 2. luokka Buy
Lepovaunupaikka 6 | 6 sängyn vaunuosasto | 2. luokka Buy
Lepovaunupaikka 4 | 4 sängyn vaunuosasto | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 3 | 3 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 2 | 2 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Makuuvaunupaikka 1 | 1 sängyn vaunuosasto | oma pesuallas | 2. luokka Buy
Huom: nähdäksesi lippujen hinnat seuraa varauslinkkejä. Hinnat voivat vaihdella riippuen valitusta reitistä, ostopäivästä ja mukavuusluokasta.

Luokka: Vain saatavilla olevat luokat ovat listattuina.

Eurail: jos haluat matkustaa tällä reitillä Eurail-lipulla tavallisten junalippujen sijasta, voit tutustua varausmaksuihin ja muihin lisätietoihin täällä.

Three bed cabin in the sleeping car
Couchette car Zagreb - Zürich
The 2nd class coach which runs the whole way from Beograd to Zürich
Beograd - Zürich night train in Ljubljana
Sleeping car Zagreb - Zürich
Beograd - Zürich night train in feldkirch
a few minutes til Zürich
Sleeper Cabin
Zürich HB
HELP

Onko sinulla lisäkysymyksiä tai tarvitsetko apua? Voit kysyä neuvoa ystävälliseltä keskustelufoorumiltamme, josta saat aina asiantuntevaa apua.

Etsitkö edullista yöpaikkaa? Suosittelemme booking.comia

IN
OUT

tietoa railcc:stä: Me olemme aitoja matkailijoita ja tarjoamme rehellisiä ja perusteltuja neuvoja ja vinkkejä junamatkaasi varten.

rail.cc yhteistyökumppanit ja ystävät
Deutsche Bahn Logo
Interrail Logo
Eurail Logo
Omio Logo
Trainline Logo
ACPRail Logo
NS Logo
SNCB Logo
Booking.com Logo
China Highlights Logo
12GoAsia Logo
Flixtrain Logo
Inlandsbanan Logo
Nightjet Logo
SJ Logo
RealRussia Logo
Kiwi.com Logo
Airbnb Logo
DJI Logo
Rentalcars Logo

EVÄSTEET: käyttämällä railcc-sivustoa hyväksyt tietosuojakäytäntömme mukaisen evästeiden käytön. Saadaksesi lisätietoja evästeistä ja niiden käytöstä, pyydämme sinua hyväksymään evästekäytäntömme.

top